Kapuvár Néptáncegyüttes

Érték-Örökség-Szeretet-Közösség

Munkatársak

„Érték-Örökség-Szeretet-Közösség.” 

kép (88).jpg

Südi Tamásné Éva

Egy Duna melletti kis faluból, Uszódról származom. Szüleim és nagyszüleim személyiségem alakításában fontos szerepet játszottak, a becsületesség és a másokon való segítés természetes volt családunkban. Az egyszerű falusi élet nehézségei mellett, annak szépségeit is megtapasztalhattuk testvéremmel: a faluban még élő, létező szokásokba is bepillantást nyerhettünk, részeseivé válhattunk. Énekeltek, hímeztek, táncoltak körülöttünk az idősek, mi pedig figyeltük őket. Általános iskolai tanulmányaim kezdetekor kerültem kapcsolatba a néptánccal, általa összetartó, egymást segítő közösség részévé válhattam. Pályaválasztásomra is hatással voltak ezek az impulzusok. Szeretek a közösségért tenni, segíteni, tanítani a kisebbeket, a nehézséggel bajlódókat. Empátiával tudok fordulni azok felé, akiknél valamilyen problémát, gondot látok. Óvodapedagógusi és tanítói munkám során egyre többször tapasztaltam, hogy a gyerekek társas viszonyainak alakulásában is hasznosak a népi játékok. Messzire kerültem szülőfalumtól, ma már a 2002-ben létrehozott Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola keretei között végzem munkámat. Fontosnak tartom, hogy a hagyományok tisztelete mellett, a korszerűség, újszerűség is jellemezze munkámat, a felém és az intézmény felé állított kihívásoknak, elvárásoknak megfeleljek, ismereteimet megújítsam. 

kép (7).jpg

Rendszeresen részt veszek a szakmai szervezetek továbbképzésein, különösen a készség és képességfejlesztés, illetve szakmódszertani területek érdekelnek. Időközben elvégeztem a Magyar Táncművészeti Egyetem mentortanár képzését 2011-ben, majd 2015-ben a tánctanár mesterszakot. Nagyon szeretném, ha minden kisgyermek számára természetes lenne táncos anyanyelvének elsajátítása, hiszen ez az élet szinte minden területén pozitívan hat. Azon dolgozunk, hogy ez a mi iskolánkban is megvalósulhasson, ezért is fontos a pedagógusok gondolkodásának, szakmai attitűdjének folyamatos fejlesztése. Boldoggá tesz, ha látom tanítványainkat, hogy saját munkájukban, színpadi teljesítményükben sikeresek, ezáltal képzeletben kicsit magam is ott lehetek velük, az ő sikerük az enyém is! 

kép (71).jpg

Simon Andrásné Zsuzsa

Kapuváron születtem, 6 éves koromig „nagy családban” éltem. Megtapasztalhattam, hogy nagyanyám saját énekével szórakoztatta magát a napi teendői közben. Apai nagyapám és édesapám is tangóharmonikázott. Apai nagyanyám haláláig hordta a kapuvári viseletet, anyai nagyanyám a születésemkor „vetkőzött ki”. Keresztanyám, archív gyűjtések felvételén táncos adatközlőként szerepelt. Mindezek hatása és fontossága azonban csak később vált számomra nyilvánvalóvá. Iskolásként versenyszerűen sportoltam, majd egy véletlen folytán 1985-ben kezdtem néptánccal foglalkozni, amatőr néptánc csoport tagjaként. 

1988-ban „C” kategóriás művészetoktatói engedélyt kaptam. Civil főállásom mellett 7 éven keresztül a Pátzay iskolában óraadóként tanítottam. 2000-ben egyik alapítója és vezetője voltam a Kapuvár Néptáncegyüttes utánpótlását képező gyermek és ifjúsági csoportoknak, majd a felnőtt csoport művészeti vezetője, melynek táncosként most is aktív tagja vagyok. 2002. szeptember 1-től működik Kapuváron és a környező településeken művészeti iskola, ahol az alakulástól fogva dolgozom. 2007-ben végeztem táncpedagógusként, 2011-ben mentortanárként a Magyar Táncművészeti Főiskolán. 2018-ban a BME-n közoktatásvezető pedagógus szakvizsgát tettem, majd 2019-ben pedagógus II. minősítést teljesítettem. Büszkeséggel tölt el, hogy saját gyermekeim is az iskola és a táncos közösség tagjai voltak. A néptánc, mint csoportos művészetoktatási forma minden gyermeknek, fiatalnak képes mozgáskultúrát, testtudatot, önismeretet, identitástudatot fejleszteni, esztétikai nevelést, kulturált kikapcsolódást és közösségi élményt biztosítani. Komplexitása révén a mai világban hiánypótló szerepe van. Hajrá Barsi!

kép (52).jpg

Gálik Gábor

A felvidéki Zselízen (Szlovákiában) születtem. Alapiskolás éveim alatt kezdtem el táncolni a zselízi Kincső ifjúsági Néptáncegyüttesben, a Juhász házaspár vezetése alatt.  2006-ban kezdtem meg tanulmányaimat a Pozsonyi Duna utcai Gimnáziumban.  Ugyanebben az évben lettem tagja az Ifjú Szivek Táncszínház utánpótlás csoportjának. Majd két év elteltével lettem az Ifjú Szivek Táncszínház hivatásos tánckarának tánckari tagja. 2008 – 2019 között voltam az együttes tánckari tagja, valamint 2011-től az együttes tánckarvezetője. 2011-2019 között a Pozsony Táncegyüttes vezetőjeként tevékenykedtem. 2014-ben kerültem a Táncfórum – Szlovákiai Magyar Táncosok Szakmai Egyesülete elnökségébe, 2016-tól ügyvezető alelnöki pozícióban, majd 2020-tól a szervezetek elnökeként tevékenykedem. Jelenleg Dunaszerdahelyen lakom, és országszerte több együttesben dolgozom táncoktatóként, koreográfusként. 2019. szeptemberétől a Komárom Táncműhely és a Generáció Táncműhely művészeti vezetőjeként dolgozom. Ugyancsak ebben az évben kezdtem dolgozni a Dr. Barsi Ernő Művészeti Iskolában. A Barsiban újra megtaláltam azt a közösséget, amely szinte egy család érzetét adja az embernek. Hosszú idő után újra örömmel, nyugalommal és ebből kifolyólag rengeteg ötlettel és céllal lépek be a ,,munkahelyemre”. Azt gondolom, hogy az iskola mottója mindent elmond erről az intézményről: Értek-Örökség-Szeretet-Közösség!

Gálik Klaudia

Dunaszerdahelyen (Szlovákiában) születtem. Alapiskola első osztályában kezdtem el foglalkozni a néptánccal, Dunaszerdahelyen a Dunaág Néptáncműhelyben. Felső tagozatos diákként fogalmazódott meg bennem, hogy szeretném, ha a néptánc több lenne, mint a hobbim. Tanulmányaimat a Pozsonyi Duna utcai Gimnáziumban folytattam. 2008 -ban kezdtem táncolni az Ifjú Szivek Táncszínház ifjúsági csoportjában.  2009 májusában felvételt nyertem a Hégli Dusan vezette Ifjú Szivek Táncszínház hivatásos tánckarába, ahol 2019 augusztusáig táncoltam. A hivatásos együttesben eltöltött évek alatt több hazai és magyarországi együttesben megfordultam táncoktatóként, koreográfusként. 

kép (38) (1).jpg

2018 tavaszán vendégoktatóként kerültem először kapcsolatba a Kapuvár Néptáncegyüttes Ifjúsági csoportjával. Ezt követően 2019 szeptemberétől dolgozom a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola több csoportjával. Azóta kicsit màr kapuvári is lettem. A ,,Barsiban” való tevékenykedésem mellett a Generáció Táncműhely és a Komárom Táncműhely művészeti vezetőjeként, valamint táncoktatóként tevékenykedem. Hivatásos táncosként szerzett tapasztalataimat ma már szívesen adom tovább tanítványaimnak, ezzel is hozzájárulva sikereikhez. Véleményem szerint a Barsi iskola tevékenységében mindenki meg tudja megtalálni a számára fontos dolgokat. Számomra, ami a legfontosabb: értékes munkát végezhetek, egy szeretetteljes közösségben.

kép (37).jpg

Kissné Pintér Nelli

Gyerekkorom óta az életem része a néptánc és a népi kultúra. Kisújszálláson, a Nagykun Táncegyüttesben eltöltött éveknek köszönhető, hogy a tánc felé még elhivatottabb lettem. Így folytattam tanulmányaimat Nyíregyházán, a Művészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban. Majd 2007-2012 között hivatásos táncos voltam a Honvéd Táncszínházban (ma Magyar Nemzeti Táncegyüttes). Ezalatt az időszak alatt végeztem a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncos és próbavezető, majd pedig a néptánctanár szakját. 

2016-ban Fülöp Ferenc díjas táncos lettem. 2012 óta dolgozom a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskolában, itt kezdtem tanári pályámat. Nagyszerű iskolának mondhatom a Barsit, hiszen számos településen folyik az oktató munka, párban taníthatunk, szinte mindenhol adottak a tárgyi-technikai feltételek is és saját viseletkészítő műhelyünk is van. Ehhez persze nélkülözhetetlenek a kis táncos palánták és a támogató szüleik. A Barsiba járni olyan, mintha egy nagy családhoz tartoznál. Most, hogy itthon vagyok a kisfiammal, igyekszem vele is megszerettetni a népzenét, néptáncot. Remélem, hogy még sokáig átadhatjuk azt a tudást, amit az évek alatt szereztünk és szerzünk is még, és nem hagyjuk elveszni ezt a csodálatos örökséget. Ebben az időszakban különösen fontos, hogy szeretettel forduljunk egymás felé, legyen egy közösség ahová tartozhatunk, ilyen a Barsi is. Mert a mottónk is: Érték-Örökség-Szeretet-Közösség.

Mészáros Eszter

16 évvel ezelőtt, kis óvodásként ismerkedtem meg először a néptánccal Mihályiban. Nagyon hamar az életem egyik legfontosabb részévé vált. Ahogy teltek az évek a kötődésem és szeretetem úgy nőtt a közösség és a néptánc felé egyaránt. 2013-tól a Kapuvár Néptáncegyüttesben folytattam a néptánccal való foglalkozást, melynek köszönhetően rengeteg élménnyel gazdagodtam. 2016-tól gimnáziumi éveim és jelenleg is az egyetemi éveim mellett megtapasztalhatom, hogy milyen is oktatni, egészen kicsi korosztálytól felnőttekig. 

kép (55).jpg

Számomra ez egy hatalmas lehetőség, hiszen rengeteg tapasztalatot és élményt szerezhetek, emellett sokat tanulhatok mind a táncosoktól, mind a kollégáimtól, akikre egytől-egyig felnézek. Célom, hogy növendékeink a néptáncon keresztül megismerjék hagyományainkat, értékeinket, gazdagodjanak a mozgás szeretetével és ezek mellett tagjai legyenek egy olyan közösségnek, ahol a jókedv, szeretet és az összetartozás mindig jelen van. Hálás vagyok és egyben hihetetlen is számomra, hogy ott adhatom át a tudásomat, ahonnan egykor én is indultam.

Mindennapjaimban a következő idézet motivál leginkább: "Hogy mit is jelent pedagógusnak lenni? Formálni, csiszolni és fényezgetni a kezeink közé kapott legféltettebb kincset, a tiszta, gyermeki lelket."

unnamed.jpg

CSIHAR CSENGE

Kapuváron születtem. A néptánc gyermekkorom óta része az életemnek. Óvodás koromban kezdtem elsajátítani a néptánc alapjait. 2006-2018-ig a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola diákja voltam. A művészeti iskola elvégzését követően a Kapuvár Néptáncegyüttes Ifjúsági csoportjában folytattam a táncot, 2020 óta vagyok a többszörösen kiválóan minősült Kapuvár Néptáncegyüttes tagja. Az együttes minden tagja, így magam is fontosnak tartom a néptánc és a népzenei kincs népszerűsítését itthon és a nagyvilágban. Jelenleg a győri Apáczai Csere János Karon negyedéves tanító szakos hallgató vagyok. Az egyetem mellett lehetőséget kaptam, hogy a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskolában kamatoztassam tudásomat, segítő kezet nyújtsak a feltörekvő generációnak.

A csoportos táncok közösségformáló ereje révén, a gyerekek sokkal együttműködőbbek, toleránsabbak környezetükkel, nagyobb tisztelettel bánnak egymással. Az órák során tanult
népdalok, népmesék, néptánctudás a hagyományőrzés része, mely csak akkor él tovább, ha a fiatalabb generációk is magukévá teszik. Hálás vagyok Kuslitsné Filipcsin Andreának, aki megszerettette velem a táncot, hálás vagyok
Simon Andrásné Zsuzsa néninek, aki rávilágított a mélyebb összefüggésekre és hálás vagyok
Csitei Gábornak, aki nemcsak a táncra, hanem az emberi értékekre is megtanított.

Célom, a népi értékek megismertetése, a közösségi hagyományok továbbvitele, a hiteles forrásokból gyűjtött, tanult és újraalkotott táncok próbatermi, majd színpadi előadása. Tudatosan szeretném tovább vinni, tehetséggel tanítani a gyűjtött tapasztalatokat, de ha csak annyi sikerül, hogy belekóstolnak a közös kincsünkbe és velünk együtt jól érzik magukat, már
megérte tanítanom. Csak remélni tudom, hogy jó tanuló diákként, jól tanító pedagógussá válok. Mindezért köszönöm a kollégáknak az elhivatottságot, a türelmet és a segítő együttműködést. Mottóm: „Adj, hogy visszakaphass!”

BOTLÓ GERGELY

Galántán (Szlovákia) születtem. A néptánccal kiskorom óta kapcsolatban vagyok szüleim által, azonban kezdetben jobban vonzott a zenei pálya, ugyanis 6 éves koromtól közel 10 éven át hegedülni tanultam. Táncolni csak később, a gimnáziumi éveim alatt kezdtem el, majd csatlakoztam Nemeskosúton a Berkenye Néptáncegyüttesbe, melyet a szüleim alapítottak. Nagyon sok tapasztalatot, barátokat és tudást szereztem ez idő alatt. Tanulmányaimat a galántai Kodály Zoltán Gimnáziumban végeztem, ezt követően jelentkeztem a Fóti Népművészeti Szakgimnázium néptáncos szakára, ahol táncpedagógus végzettséget szereztem. 2009 óta tagja lettem a pozsonyi Ifjú Szivek Táncszínháznak, ahol hivatásos táncosként folytattam az utam. 14 évig voltam tagja az együttesnek, ahol sok színpadi tapasztalatot szereztem.
Jelenleg Nemeskosúton lakom a családommal. 2023 óta vagyok tagja a Dr. Barsi Ernő Művészeti Iskolának, ahol néptáncpedagogógusként dolgozom. A néptánc mindigis az életem szerves része volt és lesz. Kedvenc táncanyagaim közé tartoznak a felvidéki és magyarpalatkai táncok. Célomnak tekintem átadni a táncos tudásomat a gyerekenek és felkészíteni őket a különböző versenyekre, emellett szeretném, ha szórakozásnak is tekintenék a néptáncot, baráti viszonyokat alakítanának ki, és így egy remek közösséghez tartoznának. Hálás vagyok, hogy kipróbálhatom magam tánctanárként és ennek a nagyszerű közösségnek a tagja lehetek.

18623271_1372857232802082_8570006049940857780_o.jpg

RADÁK-RUZSINSZKY EMMA

„Messziről jött lányként” 2018 augusztus utolsó napjaiban csöppentem a Barsi iskola közösségébe, tanári karába. Komlón, a Baranya megyei bányászvárosban nőttem föl, és a helyi Pöndöly Hagyományőrző Egyesület és az Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola volt almamáterem több, mint 20 éven keresztül. A néptánchoz és a népzenéhez fűződő kötődésem itt mélyült el, és ez elkísér a mai napig. A gimnáziumi éveim alatt néprajzot tanultam a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumban, Pécsett. Később tanítóként végeztem a Kaposvári Egyetem pedagógia karán továbbá a Magyar Táncművészeti Egyetem hallgatója is voltam. Népzenész tanulmányaim során ismerkedtem meg prímás férjemmel, Radák Mártonnal, akivel a 2012-ben újra induló „Felszállott a páva” vetélkedőben már párként és két különböző zenekarban voltunk jelen. Azóta nagy fordulatot vett az életem és a mindennapjaimat a néptáncoktatás határozza meg a Barsi iskola mellett a Harmónia Művészeti Iskolában, az örömzenélés pedig megmaradt a családi eseményeken és baráti összejöveteleken. Marcival 2019-ben házasodtunk össze és telepedtünk le Mosonszolnokon.  Motivációm az élet bármely területén és a tanításban, Weöres Sándor szavaival élve: „Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra.” 

kép (43).jpg

IMG_20210923_135051_210.webp

KUKUCS ESZTER

Dunaszerdahelyen, Szlovákiában születtem. A néptánc már óvodás korom óta az életem szerves része. Kezdetben a szülővárosomban táncoltam a Dunaág Néptáncműhelyben, ahol remek alapokat szereztem. 2015 és 2019 között a Pozsony Táncegyüttesben táncoltam Pozsonyban, később a Generáció Táncműhely tagja lettem, ahol máig tevékenykedem. Mellette szívügyemnek tekintem a Csallóközi Táncegyüttest is, hiszen a szülővárosom hagyományait támogatja és tartja életben. 

 

Jelenleg a Comenius Egyetemen végzem a mesterképzést Pozsonyban a Pedagógiai tanszéken. Tavaly óvónéni lettem, tanulmányaim befejeztével pedig alsó tagozatos tanító néni válik belőlem. Imádok foglalkozni a gyerekekkel, már nagyon fiatalon megtalált a lehetőség, hogy gyerekeknek oktassak néptáncot, Dunaszerdehelyen és a környező falvakban is több néptánccsoportban tanítottam. A pedagógia úgymond a véremben van, lévén, hogy anyukám, nagynéném és nagymamám is tanár, így mondhatni, mára családi hagyománnyá vált.

 

Tavaly szeptemberben kerültem a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskolába, ahol több korcsoportban is kipróbálhatom magam pedagógusként. Rendkívül hálás vagyok, hogy ennek a közösségnek a tagjává válhattam. Nap, mint nap sokat tanulok a kollégáimtól, és igen, a gyerekektől, táncosainktól is, akik minden alkalommal értékes tapasztalatokkal gazdagítanak. Úgy gondolom, a Barsi suli egy nagy család, ahol mindenki megtalálja a helyét és otthon érezheti magát, miközben az én szívemnek is nagyon kedves hagyományokat őrzi és adja tovább, hiszen ahogy az iskola mottója is hirdeti: Érték-Örökség-Szeretet-Közösség. 

KISSNÉ TÓTH DOMINIKA

Dominikának hívnak, iskolatitkárként dolgozom a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskolában, de jelenleg gyesen tartózkodom. Gyerekkorom óta jelen van az életemben a néptánc és vele együtt a néptánciskola. 2002-ben Mihályiban kezdtem táncolni, utána Kapuváron az akkori Cserény csoportba jártam, majd 6 éven keresztül a Kapuvár Néptáncegyüttes aktív tagja voltam. Az iskolaalapítás után ismertem meg Gábor bácsit, aki akkor még engem is tanított. Ő és minden munkatársunk nagyon sokat tettek, azért, hogy az iskola ilyen színvonalasan működjön. 

kép (59).jpg

Boldog vagyok, hogy tudom segíteni a munkájukat, hiszen azt csinálhatom amit szeretek. Továbbra is úgy érzem, hogy Mi így vagyunk egy nagy család, együtt közösen teszünk azért, hogy a Barsi egy igazán menő hely legyen!  ÉRTÉKet adunk! ÖRÖKSÉGünket éljük újra, SZERETETet közvetítünk és egy nagy KÖZÖSSÉG vagyunk, ahol mindenki ugyan azért a célért küzd!

kép (66) 1.jpg

LAPOSA ADRIEN

2002-ben végeztem a Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző főiskolai karán, művelődésszervező szakon. Főiskolai tanulmányaim alatt kerültem kapcsolatba a néprajzzal, amit dr. Barsi Ernő bácsi karizmatikus személyisége szerettetett meg velem. 2010 óta táncolok Vitnyéden, az Énekes Lenke Hagyományőrző Egyesületben. 

Kezdetben a varrodán, jelenleg iskolatitkárként dolgozok. Mióta itt dolgozom beszippantott ez a közeg, egy olyan közösséghez tartozunk, akik osztoznak egymással céljaikban, törekvéseikben. Arra törekszünk, hogy a gyerekek minél korábban megismerkedjenek a népi kultúrával. Büszke vagyok, hogy ebben a munkában én is részt vehetek, van, hogy közvetlenül van, hogy csak közvetve. A mindennapjaink a táncról, a zenéről a kultúráról szólnak, és arról a részről, ami nem látványos, de hozzá tartozik az iskola működéséhez: a pályázatokról, az adminisztrációról, illetve programok előkészítéseiről. Nekünk ez nem csak munka: nekünk ez az életünk!

"Itt találkoztam először egy istenverte talajjal és egy istenáldotta néphagyománnyal." (Énekes Lenke)

VASSNÉ LAKOS KATALIN

Általános iskolai tanulmányaim során kerültem először kapcsolatba a néptánccal, amikor Mihályiban - ahol jelenleg is élek- szakkörként indult néptáncoktatás. A sors úgy hozta, hogy 16 évvel ezelőtt ismét kapcsolatba kerültem a néptánccal, amikor fiam is bekerült ebbe a nagy közösségbe, így ismertem meg Gábort és Évát. Lehetőség nyílt arra, hogy Mihályiban induljon egy felnőtt csoport (Platán Néptánccsoport), melynek tagja lettem. Elsősorban a mozgás, a közösség, a hagyományok megtartása céljából. 2020 szeptemberében kerültem a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti iskolába, mint iskolatitkár. Nagyon jó közösségbe csöppentem, kedves embereket, kiváló pedagógusokat ismertem meg. Új munkahelyemnek köszönhetően nagyobb rálátásom nyílt az iskola mindennapi működésére, ami nem kis felelősséggel és rengeteg munkával jár. A mindennapjaink a táncról, zenéről, hagyományokról szólnak! A mozgás, a zene a népi kultúra fontos a mai rohanó világban. Jó látni, hogy minden korosztály beletartozik a Barsis családba, óvodástól egészen a felnőttekig. Örülök, hogy ha háttér munkával is, de részese lehetek ennek a közösségnek és valamilyen módon segíthetem az itt folyó munkát.

kép (27) 2.jpg

kép (74).jpg

LICSKAI GÉZÁNÉ BERNI

2016 óta dolgozom a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskolában, mint viseletkészítő, de a rám bízott feladatok elég széles skálán mozognak. Mindig más és más kihívással kell megbirkózni. A viseletek készítése nagyon összetett feladat, folyamatosan szükség van kreativitásra, fejlődésre. Magam sem gondoltam volna, hogy mennyit tanulhatok a szakmámban azáltal, hogy mindig új és új öltözeteket varrunk. Jó érzés látni a gyerekek arcán a tiszta örömet, boldogságot, amikor szép viseletbe öltöztetjük őket. 

Kifejezetten tetszik, mikor látok olyan kis táncosokat, akik igazán büszkék arra, hogy ilyen szép, értékes, hagyományőrző ruhákat ölthetnek fel. Jó érzés, hogy ebben nekem is részem lehet, és ez mindig új lendületet ad. A ruhák varrása mellett az én feladatom az is, hogy a kisebb-nagyobb gyerekek után mindig rend és tisztaság legyen, ami alapvetően sem egyszerű, de a mai vírusos helyzetben erre még nagyobb figyelmet kell fordítani. Ezt nem mindig könnyű megoldani, mert sok gyerek jár ide, de a higiénia megőrzéséhez szerencsére minden kolléga hozzájárul. Bár nem táncosként, de azáltal, hogy itt dolgozok én is a néptáncos közösség részének érzem magam, mert ez egy nagyon jó kis összetartó csapat. Szeretek itt lenni, mert itt nem számít, hogy ki mit dolgozik, vagy kinek milyen szintű végzettsége van, egymást elfogadjuk, tiszteljük, becsüljük a munkájáért és mint embert.